Határtalanul (HAT-18-02-0018-Felvidéki barangolások)

HATÁRTALANUL KIRÁNDULÁSOK

A Határtalanul program keretén belül közös programokon vettünk részt a Királyhelmeci Szakközépiskola diákjaival.

Először a Felvidéken kirándulhattunk. A szlovák-ukrán határon megnéztük a két fél székelykaput, majd Dobóruszkán meghallgattuk a Dobó-család történetét. A deregnyői szálláson megkóstolhattuk a helyi specialitást, a knédlit. Bártfafürdőn megnéztük a skanzent, megkóstoltuk a sok gyógyvizet, és megnézhettük a Sissi-emlékszobát. Tőketerebesen az Andrássy-kastélyba, Kassán a Rodostói házba mehettünk be.

Egy héttel később a helmeciek látogattak meg minket. Barátságos focimérkőzést vívtunk egymással, közben néhányan az ebédlőben összetartozásunk jelképeként egy közös falfestményt készítettek. Megmutattuk városunkat a vendégeinknek, elvittük őket a Hermann Ottó Múzeumba, majd a főváros látnivalóiban gyönyörködtünk együtt: Budai vár, Halászbástya, Mátyás templom, Sándor-palota, Operaház, Szent István Bazilika, Szépművészeti Múzeum, Hősök tere. A köztársasági elnök hivatala előtt láthattuk a zenés őrségváltást, és a Bazilika előtt megnéztük Máté Bence természetfotós kiállítását.

11. B osztály