Nemzeti tehetségprogram pályázat

Nemzeti Tehetségprogram pályázat bemutatása
 (NTP-MTTD-15-0106 „Matekozás könnyedén”)

(A matematikai, a természettudományos, a technikai, a digitális, valamint a szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítése a köznevelési intézményekben)

Iskolánk a 2015/16-os tanévben részt vett az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő nyílt pályázatán, amit a matematikai, a természettudományos, a technikai, digitális, valamint a szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítése céljából írt ki a köznevelési intézmények számára.

A „Matekozás könnyedén „elnevezésű pályázatunk 1,5 millió forintot kapott a program megvalósítására. 21 tanuló számára tartottunk 2015. októberétől heti rendszerességgel matematika szakkört. Célunk a tehetségígéretek fejlesztése a játékos tanuláson keresztül megvalósuló képességfejlesztés és a matematika iránti érdeklődés felkeltése volt.

A pályázaton elnyert összegből eszközöket, társasjátékokat, logikai játékokat vásároltunk és a budapesti kirándulást finanszíroztuk.

A tanulók az iskolai foglalkozásokon túl részt vettek egy budapesti kiránduláson is.