Tehetségútlevél – út a felsőoktatásba

2014 őszén hirdette meg az egri Eszterházy Károly Egyetem Tudományról – Diákoknak – Kíváncsiságból elnevezésű pályázatát több kategóriában. Az egyik legnépszerűbb az esszéíró pályázat volt. A felhívásra jelentkezett tanulóink az elmúlt tanévek során rendre bebizonyították, hogy megállják a helyüket ebben a nem könnyű műfajban. Elmondható, hogy ebben a különleges tanulmányi versenyben minden dobogós helyet sikerült eddig megszereznünk. A legjobb munkák nyomtatásban is megjelentek a Tehetségfüzetben. A pályamunka sok-sok kutatást, komoly anyaggyűjtést, precíz kidolgozást igényel, és valóban egyfajta „belépőt” jelent a felsőoktatás világába.

Ebben a tanévben is folytattuk a kutatást Kiss Cintia Glória 12.E osztályos tanulóval. Témája: Hogyan köszönjek, hogyan szólítsam? Köszönési gondok a tizenévesek szemével. A verseny regionális jellegű volt, több mint száz pályamunka érkezett bírálatra. A legjobbak lehetőséget kaptak a prezentálásra 2019. február 7-én. A TDK-ra érkező diákokat az egyetem rektora köszöntötte a Líceum kápolnájának patinás kupolatermében. Az egyetem docensei őszinte érdeklődéssel hallgatták meg a középiskolás diákok előadását. Az esszét a szervező kar tanárai Tehetségútlevéllel jutalmazták. Hasonló elismerésben részesült felkészítő tanára, Lődár Ildikó magyartanár is, aki kezdettől fogva részt vett a tehetséggondozó programban.

Kiváló diákjaink munkáiból iskolánkban egy szemléletes kiállítás is megtekinthető.