Királyhelmec Miskolcon (HAT-18-02-0018)

2019. március 28-31.

A partneriskola diákjai 2019. március 28-án reggel indultak négynapos magyarországi kirándulásukra. Miskolc felé tartva első állomásként Sárospatakon álltak meg, ahol megtekintették a várat. Dél körül érkeztek meg Miskolcra az iskolánkba. Már szokott módon történt meg a fogadás és az iskola bemutatása a vendégeknek, majd a projektmunka elkészítése következett. Az előzetes tervek közül korábban kiválasztásra került képet festették a falra a diákok. A látogatás végén barátságos foci mérkőzésre is sor került a két iskola diákjainak részvételével. A szállás elfoglalása után Belvárosi séta következett. A diákok csoportokban járták be együtt a nevezetes helyeket. Második nap Budapestre kirándultunk. A program részeként megtekintettük a Budai várat, a Szent István Bazilikát, átsétáltunk a Lánchídon, az Andrássy úton keresztül haladva megcsodáltuk az Operaházat kívül-belül, majd a Hősök terére érve zárásként a Szépművészeti Múzeumban töltöttük el a maradék időnket. Harmadik nap programja a Diósgyőri vár és környéke, valamint a Herman Ottó Múzeum volt. Negyedik nap reggel elbúcsúztunk vendégeinktől, akik hazafelé a Tokaji Bormúzeum meglátogatásával zárták kirándulásukat.

<< Képek >>

<< FELVIDÉKI BARANGOLÁSOK >>