Kiváló teljesítményt nyújtó diákok elismerése

Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzata   az idei évben is jutalmazta
a kiváló teljesítményt nyújtó tanulókat.

A díjátadó ünnepségen iskolánkból

• Gressai Dávid 11.C,

• Körmöndi Marcell 10.B osztályos tanulók részesültek elismerésben.

Gressai Dávid - közösségi tevékenység:

Mikrokörnyezetében, az osztályban példamutató magatartásával, szorgalmas tanulmányi előmenetelével vezéregyéniség, így jó példaként segíti az osztálytársait a közösség permanens fejlődésében. Az osztály ügyes-bajos dolgait közösségi céljait kreatív módon megoldja, erős önkontrollja mellett. Társaival kiváló kommunikációs összhangban van, ebben jelentős szerepe van annak, hogy segédszínészetet is tanul. Iskolaszinten egyrészt az osztályát, másrészt az intézmény közösségét magas fokon képviseli és adott esetben mindenről tájékoztatja az iskolánk felől érdeklődőket.  Évről-évre személyesen vezeti a nyílt tanítási napon az iskolánkba érkező érdeklődő fiatalokat és prezentálja számukra az intézményünk fő profilját. Mindemellett az intézményünk közösségi életéből is aktívan kiveszi részét és színvonalasan megoldja a vállalt feladatokat. Az idei tanévben is ezt tette diákigazgatóválasztáskor. A 9. évfolyam számára szervezte, koordinálta és társaival együtt lebonyolította Miskolc város nevezetességeinek bemutatását, melyet követően a résztvevőktől szellemi totó formájában kérdezett vissza. A Szépkorúak és fiatalok közös programján, mely vetélkedő formájában realizálódott, fő szerepet vállalt. A fentiek alapján az intézmény részéről közösségi tevékenységéért díjazásra javaslom.

Körmöndi Marcell - közösségi tevékenység:

Körmöndi Marcell a 2018/2019. tanévtől iskolánk tanulója, jelenleg 10. osztályos.  Tisztelettudó, szorgalmas, érdeklődő tanuló, tanulmányi eredménye képességeinek megfelelő, közösségi tevékenysége példamutató. A HEBE Szolgáltató és Kiadó Kft. országos Spiel ind Gewinn! ötfordulós német levelező versenyen a 2018/2019-es tanévben csapattársával kimagaslóan teljesített, Junior_1 szinten 4. helyezést ért el. Jó nyelvérzéke mellett kiváló sportember is.  2018. szeptember elején 2. és 3. helyezést ért el a Grappling világbajnokságon, Astanában (Kazahsztán). 2018. november 30 - december 2. között kempo világbajnokságon vett részt Budapesten, két kategóriában is  világbajnok lett. 2018. december 3-án a város által rendezett ünnepségen Miskolc Kiváló Sportolója 2018 oklevelet és emlékplakettet kapott. 2019. február 22-24. között Budapesten  a Magyar MMA szövetség által rendezett Grappling Magyar Bajnokságon két kategóriában indult, mindkettőt megnyerte. 2019. április 15-19. között  részt vett a HMMAF és a VITAFLEX közös rendezésű versenyén, megnyerte a felnőtt kategóriát és saját kor- és súlycsoportjában is győzedelmeskedni tudott. Jelenleg is hazánkat képviseli Abu Dhabiban a Ju Jitsu világbajnokságon.

Gratulálunk diákjainknak!

Büszkék vagyunk rájuk!