TÁMOP 3.1.4

Innováció a Baross Gábor Szakközépiskolában

A Miskolci Baross Gábor Közlekedési és Postaforgalmi Szakközépiskola 2012. szeptemberében sikeres pályázatot nyújtott be a TÁMOP-3.1.4-12/2 számú pályázati felhívásra, melynek témája „Innovatív iskolák fejlesztése”.

A projekt pozitív döntést követően 2013. január 15-én kezdődött meg. A pályázat keretében az intézmény pedagógiai-módszertani megújulása, szaktárgyi tanár továbbképzések, a diákok egészséges életmódra nevelése, környezettudatos szemléletük kialakítását megcélzó iskolai szabadidős tevékenységek ösztönzése, digitális, sport- és egyéb taneszközök intézményi szintű fejlesztése valósul meg.

A 2013/14-es tanév I. félévében intézményünk a több mint 47 millió forintos támogatás segítségével a következő programokat valósította meg:

• A 9. évfolyamos diákok heti rendszerességgel járnak úszni és korcsolyázni
  • Az iskola minden diákja ősszel egészségnapi programokon vett részt, ahol előadásokat hallgathattak, egészséges termékeket kóstolhattak.
  • Az iskola minden osztálya dohányzást megelőző csoportfoglalkozáson vesz részt.
  • Az érdeklődő tanulók a jogosítvány megszerzéséhez kapcsolódó közlekedési ismereteket szerezhetik meg
  • Havonta egy alkalommal túrát szerveztünk a Bükkbe.
  • A tehetséges diákok tanulmányi versenyeken mérhették össze tudásukat.
  • Folyamatosan zajlanak a filmklub programjai, az iskolaújság szerkesztése.

Ezek a programok a 2014/15-ös tanévben is folytatódnak.

Fotódokumentáció